W wielu domach telewizor jest ważnym elementem wyposażenia, a niekiedy nawet stanowi centralny punkt wnętrza. Nic dziwnego, ponieważ każdy z nas lubi oglądać filmy oraz seriale. To przy telewizorze spędzamy wraz z najbliższymi większość wolnego czasu. W sklepach znajdziemy bardzo bogatą ofertę modeli, która pozwala każdemu znaleźć coś dla siebie. Jednak telewizor to nie tylko filmy i seriale. Możemy go również wykorzystać jako domowe centrum rozrywki. Dowiedz się, w jaki sposób!

Co znajdziemy na sklepowych półkach?

Producenci telewizorów prześcigają się w stosowaniu coraz to nowszych technologii. Dzięki temu oferta na rynku elektroniki jest bardzo duża. W sklepach znajdziemy takie modele jak Samsung UHD Smart TV 55 UE55NU7452, LG OLED77W9 czy też 8K Sony MASTER ZG9. Są to telewizory warte uwagi przede wszystkim ze względu na niezwykłą jakość obrazu. Model Samsung UHD Smart TV 55 UE55NU7452 i LG OLED77W9 oferują nam niezwykłą rozdzielczość UHD 4K, która pozwala na dostrzeżenie nawet najmniejszych szczegółów. Imponującym modelem telewizora jest też Sony MASTER ZG9. Producent ten oferuje nam rozdzielczość 8K, co oznacza, że ma on 16 razy więcej pikseli niż standardowy telewizor Full HD, a co za tym idzie – zapewnia perfekcyjny obraz. Dodatkowo mamy szeroki wybór wielkości ekranów: począwszy od 50 cali, poprzez 70, aż do nawet 98 cali, jak w modelu Sony MASTER ZG9.

Jak z telewizora zrobić domowe centrum rozrywki?

Mamy wiele możliwości, aby nasz telewizor stał się naszym prywatnym centrum rozrywki. Możemy wykorzystać go między innymi do wspólnych gier. Jak to zrobić? Wystarczy, że podłączymy komputer czy też laptop do telewizora. Aby to zrobić, telewizor musi mieć port HDMI, a najlepiej więcej niż jeden, co oferują między innymi modele Samsung UE55NU7452 czy też LG OLED77W9. Ponadto możemy połączyć się poprzez telewizor ze Steamem, czyli platformą do gier online. Taką możliwość daje nam Samsung UE55NU7452 dzięki aplikacji Steam Link. Pamiętajmy również, żeby zwrócić uwagę na funkcję Input Lag. Odpowiada ona za sprawny przepływ obrazu między komputerem a telewizorem. Im mniejsza wartość input lag, tym obraz będzie płynniejszy i nie będzie występować opóźnienie między komputerem a telewizorem.

Jak jeszcze telewizor może umilić nam czas?

Dzięki nowoczesnym technologiom możemy połączyć nasz smartfon z telewizorem. Umożliwia nam to między innymi Samsung UE55NU7452. Aby sparować urządzenia, wystarczy krótka i intuicyjna konfiguracja mobilna. Gdy już połączymy telewizor z telefonem, będziemy mogli oglądać zdjęcia i filmy znajdujące się w telefonie na ekranie telewizora. Duży ekran oraz wyrazisty i głęboki obraz pozwolą nam na nowo przeżywać pamiętne chwile z fotografii. Dodatkowo Samsung UE55NU7452 daje nam możliwość połączenia się z praktycznie każdym domowym urządzeniem typu Smart. Dzięki temu na ekranie telewizora możemy zobaczyć status pracy sprzętów domowych lub otrzymać powiadomienie, gdy pranie będzie gotowe.

Jak widać, telewizor może nam służyć nie tylko do oglądania filmów i seriali. Nowoczesne modele, jakie znajdziemy w sklepach, oferują nam znacznie więcej. Telewizor możemy wykorzystać do gier, przeglądania zdjęć z telefonu czy do zarządzania domowym sprzętem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ