O tym, że bycie rodzicem nie jest łatwe, wie chyba każdy kto posiada potomstwo. Podołać temu wyzwaniu można wyłącznie wtedy, gdy wyposaży się w duże pokłady cierpliwości, miłości, energii… oraz pieniędzy. Nie da się ukryć, że utrzymanie rodziny jest w dzisiejszych czasach coraz większym wyzwaniem. Są również okazje, kiedy wyjątkowo sporo pieniędzy trzeba wydać na nasze maluchy – są to święta czy urodziny.

Jak tanio zorganizować przyjęcie urodzinowe dla swojej pociechy?

Każda mama zachodzi w głowę, jak przychylić nieba swoim dzieciom. W dniu urodzin, szczególnie chce sprawić im radość. Na szczęście, jest kilka sposobów, aby zorganizować fajne przyjęcie urodzinowe, ale mniejszym kosztem. Urodziny dla dzieci warto zaplanować z wyprzedzeniem, wówczas na pewno można sporo zaoszczędzić. W pierwszej kolejności zaoszczędzić można na miejscówce. Urodziny dla dzieci nie muszą odbywać się w najmodniejszej restauracji w mieście. Z powodzeniem można je wyprawić w naszym mieszkaniu, czy w ogrodzie u teściów. Warto również wcześniej przemyśleć menu. Dzięki temu można podczas zakupów spożywczych, polować na okazję i kupić taniej na przykład składniki na sałatkę czy cukierki dla maluchów. Kolejnym pomysłem na oszczędność jest własnoręczne wykonanie ozdób na urodziny dla dzieci. To fajny pomysł, jednak nie dla każdego. Jeśli ktoś nie ma zdolności plastycznych, może wykonać ozdoby nieestetycznie. Wówczas warto zamówić je przez Internet. Strony azjatyckie mają bardzo tanie tego typu gadżety, jednak dość długo trwa ich transport do Polski. Dlatego i o tym warto pomyśleć wcześniej.

Co z tymi gośćmi?

Organizując urodziny dla dzieci, warto również przemyśleć liczbę gości. Być może nie trzeba wcale zapraszać niezbyt lubianej, zgryźliwej cioci, a zamiast tego, na jej miejsce zaprosić ulubionego kolegę ze szkoły czy przedszkola i jego rodziców? Warto pamiętać, że przecież mniejsza liczba gości, to również mniejszy koszt organizacji imprezy, jaką są urodziny Dla dzieci bardzo często nie ma znaczenia to, gdzie odbywa się impreza, co jest na niej do jedzenia. Nie liczą się nawet prezenty. Liczy się czas spędzony z rodzicami i bycie najważniejszą tego dnia osobą, dla wszystkich zgromadzonych gości.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ