Kiedy my lub ktoś z naszych bliskich zostaje nagle dotknięty chorobą, czasem wydaje nam się, że nasza sytuacja jest zupełnie beznadziejna. Zwłaszcza jeśli nie mamy pieniędzy na kosztowną rehabilitację, operację czy leki lub kiedy nie możemy liczyć na wsparcie i opiekę. Na szczęście jednak nawet w najtrudniejszych chwilach, możliwe jest znalezienie pomocy w leczeniu. Jeśli więc potrzebne jest wsparcie dla ofiary wypadku lub ciężkiego schorzenia, warto zainteresować się organizacjami pożytku publicznego. Istnieją stowarzyszenia dedykowane właśnie takim przypadkom. Jak wybrać fundację, do której się zwrócimy?

Pomoc w leczeniu – sprawdź dostępne formy wsparcia

Warto wiedzieć, jakich form pomocy w leczeniu możemy się spodziewać i dobrać stowarzyszenie, które oferuje to, co najbardziej się nam przysłuży. Dla niedołężnej osoby, która mierzy się na przykład z problemem odleżyn, powinno się zorganizować darmowe wizyty pielęgniarskie. Po wypadku natomiast będziemy potrzebować regularnych wizyt rehabilitanta, dzięki którym uda się odzyskać sprawność. To również można uzyskać bezpłatnie. Niekiedy razem z chorym cierpi cała rodzina, więc w niektórych stowarzyszeniach można też liczyć na opiekę psychologa. Bezcenna jest także pomoc w organizacji zbiórek publicznych czy założeniu subkonta, dzięki czemu możliwe będzie sfinansowanie leczenia.

Pomoc w leczeniu –  sprawdź wiarygodność instytucji

Instytucja, do której zwracamy się po pomoc powinna być wiarygodna i zaufana. Warto więc przed zgłoszeniem się do niej, sprawdzić kilka informacji na jej temat. Przede wszystkim powinniśmy upewnić się, że stowarzyszenie posiada status organizacji pożytku publicznego w rozumieniu ustawy z dnia 24 czerwca 2003 roku o działalności pożytku publicznego i wolontariacie. Dzięki temu fundacja ma chociażby możliwość brania udziału w akcji 1% podatku.

Pomoc w leczeniu – wybieraj lokalnie

Dla własnej wygody oraz po to, aby załatwienie niezbędnych formalności było prostsze, warto wybrać stowarzyszenie, które działa w pobliżu. Mieszkańcy Opola mogą na przykład korzystać z pomocy tej organizacji https://rehabilitacjaopole.pl/. Opolskie Stowarzyszenie Rehabilitacji już od 2006 roku wspiera osoby chore, niepełnosprawne i pokrzywdzone przez los.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ